Magnez obniża poziom stresu

Magnez nazywany jest naturalnym środkiem uspokajającym. Dzięki jego zwiększonym dawkom można pozytywnie wpłynąć na układ nerwowy i przeciwdziałać stresowi, skurczom mięśni czy poprawić jakość snu.

Magnez – idealne rozwiązanie problemu stresu?
Zwiększenie dawki magnezu relaksuje nerwy i rozluźnia mięśnie, jednocześnie budując i wzmacniając kości oraz wspomagając krążenie krwi. Stres, słaba jakość snu, zaparcia, spazmy mięśni, bóle głowy i migreny to tylko niektóre objawy, których można doświadczyć, jeśli dieta nie zawiera wystarczającej dawki magnezu.

Postęp cywilizacji sprawił, że żyjemy dłużej i wygodniej, ale jednocześnie jesteśmy bardziej samotni i zagubieni. Tempo życia powoduje, że jesteśmy pochłonięci rywalizacją oraz przywaleni nadmiarem obowiązków w pracy. Ogromna ilość otaczających nas stresorów sprawia, że nie jesteśmy w stanie przed nimi uciec. Tymczasem nawet mobilizujący stres, jeśli utrzymuje się zbyt długo lub pojawia za często, może zaszkodzić. Dlatego też trzeba w porę uchwycić moment, kiedy stres zaczyna działać na naszą niekorzyść.

Stres jest reakcją organizmu na nagle zmieniające się otoczenie – wypadek losowy, wyzwanie lub problem rodzinny czy zawodowy. Jeśli trwa krótko – jego skutki są pozytywne i działają na nas mobilizująco. Problemem jest jednak stale utrzymujący się stan napięcia, gdyż wtedy zaczyna negatywnie wpływać na nasze zdrowie.
Trudno jednoznacznie określić objawy stresu, gdyż każdy organizm reaguje na niego inaczej. U jednych pojawia się niepokój, bezsenność i spadek koncentracji, a u innych wzmożony apetyt czy kłopoty żołądkowe. Długo utrzymujący się stres może doprowadzić do rozwoju stanów lękowych – czyli stale utrzymującego się niepokoju o nieokreślonym źródle.Kup MagnetoVIT