Magnez zmniejszenia uczucie zmęczenia i znużenia

Magnez to pierwiastek, który niezbędny jest do funkcjonowania organizmu. Stabilizując pracę układu nerwowego przeciwdziała szkodliwym skutkom stresu i zapobiega zmęczeniu oraz znużeniu. Magnetovit to suplement, który zapewnia nawet 100% dziennego zapotrzebowania na magnez, wysoko przyswajalny, a dodatkowo w wygodnej, płynnej formie.

Dlaczego niedobór magnezu jest przyczyną zmęczenia?
Magnez odgrywa niezbędną rolę w funkcjonowaniu całego organizmu. Odpowiedzialny jest też za dostarczenie energii w postaci glukozy do mózgu, oraz za zmniejszenie pobudliwości, komórek nerwowych, stabilizując przez to pracę układu nerwowego.

Odpowiedni poziom magnezu w organizmie zatrzymuje uwalnianie się „hormonów stresu” – adrenaliny i noradrenaliny oraz bierze udział w syntezie serotoniny, popularnie nazywanego hormonem szczęścia, który odpowiada za regulację nastroju. Co za tym idzie – jeśli w naszym organizmie znajduje się za mało magnezu, zwiększa się wrażliwość na sytuacje stresowe, co sprzyja zmęczeniu. Serotonina jest w tym czasie uwalniania w dużo mniejszej ilości co powoduje napady lęku, skłonności do agresji i niezwykle często występujące wśród Polaków – trudności z zasypianiem.Kup MagnetoVIT

Zmęczenie i znużenie – objawy niedoboru magnezu? 
Ze względu na aktywne uczestnictwo magnezu w funkcjonowaniu wielu układów, również jego niedobór będzie skutkował licznymi dolegliwościami całego organizmu. Najczęściej występujące objawy niskiego poziomu magnezu w naszych organizmach to:

– Przewlekłe zmęczenie, często nawet zaraz po przebudzeniu
– Zwiększona skłonność do łapania infekcji
– Problemy z zasypianiem, a często także bezesenność
– Brak chęci do podstawowych działań
– Trudności z koncentracją.

Zapewnienie odpowiedniej ilości magnezu pozwoli zniwelować lub zlikwidować powyższe objawy, z pewnością wpływając na poprawę nastroju i chęci do życia.
Trzeba jedynie zadbać o dobrze przyswajalny magnez, zajrzyj do naszego sklepu.