Magnez wpływa na prawidłowe działanie mięśni, w tym serca

Kołatanie serca, powtarzające się skurcze mięśni, drganie powieki – tak nasz organizm może nam sygnalizować, że brakuje mu magnezu. Według ostatnich badań, długotrwały niedobór magnezu zwiększa ryzyko miażdżycy oraz nowotworów. Dlatego tak ważne jest, by nasz organizm otrzymywał dzienną zalecaną dawkę magnezu, tym bardziej, że z pożywienia przyswajalne jest tylko 15-40% magnezu, co oznacza, że w zdecydowany sposób – naszemu organizmowi magnezu po prostu brakuje.

Konsekwencją niedoboru magnezu w naszym organizmie jest wiele negatywnych dla przebiegu wysiłku fizycznego objawów. To na przykład mniejsza wydolność fizyczna, nadmierne pobudzenie, osłabienie siły mięśni, drętwienie kończyn, bóle i skurcze mięśni, ale także trudności z koncentracją, zmęczenie psychiczne i fizyczne.

Braki tego pierwiastka w naszym organizmie pokazują się także poprzez problemy ze snem, zwiększoną podatnością na stres, uporczywymi bólami głowy, zaburzeniami pamięci, stanami lękowymi, a nawet spadkiem wagi ciała. Niedobór magnezu powoduje także zwiększoną pobudliwość nerwowo-mięśniową. Głównym objawem są bolesne skurcze mięśni, które pojawiają się zarówno podczas wysiłku jak i podczas odpoczynku. Poza skurczami odczuwalne mogą być drżenia mięśni, a w skrajnych przypadkach drgawki. Kup MagnetoVIT

Ciekawostka!
Ból za mostkiem, kojarzony z zawałem może wynikać ze znacznego ubytku magnezu w naszym organizmie. Magnez wpływa na napięcie spoczynkowe mięśniówki naczyń krwionośnych, a w momencie gdy brakuje tego pierwiastka, może dochodzić do ich skurczu. Jeśli skurcz nastąpi w obrębie naczyń wieńcowych, może wystąpić silny, gniotący ból za mostkiem, charakterystyczny właśnie dla zawału mięśnia sercowego.

Nie ma żadnych wątpliwości, że prawidłowy poziom magnezu w organizmie jest niezwykle ważny dla prawidłowego działania mięśni, w tym tego najważniejszego – mięśnia sercowego. Magnez w znaczący sposób wpływa na ich działanie, dlatego ważne jest, by suplementować magnez z dużą przyswajalnością. Zajrzyj do naszego sklepu by poznać Magnetovit!