Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości

Magnez jest materiałem budulcowym zębów i kości. Wraz z wapniem, zawartym także w suplemencie diety MagnetoVIT dbają o gęstość kości. Jeśli myślicie, że dla zdrowych zębów i kości potrzebne jest nam dużo wapnia, to jesteście w błędzie. Jest to częsty i bardzo powszechny mit powtarzany przez media oraz niestety większość lekarzy. Zdrowym kościom i stawom jest potrzebny nie tylko wapń, bo takie jest popularne mylne myślenie, ale witamina D oraz właśnie magnez. Dzięki magnezowi wapń może właściwie wbudować się w kości. Niedobór wapnia i magnezu może w efekcie powodować  zwapnienie chrząstek, chrupanie w stawach, próchnicę, oraz podatność zębów i kości na złamania.

W naturze magnez występuje najczęściej w różnego rodzaju skałach, a także w wodzie morskiej. Organizm człowieka zawiera około 26 g magnezu, z czego około 60% jest zmagazynowanych w kościach. 40% wchodzi w skład mięśni i organów, a około 1% znajduje się we krwi.Kup MagnetoVIT

Czy wiesz, że…
„To magnez, a nie wapń odpowiada za zdrowie Twoich kości!”

Jeśli występują u Ciebie wyżej wymienione problemy z kośćmi i stawami – pomyśl o rozsądnym suplementowaniu magnezem Twojego organizmu. MagnetoVIT to świetnie przyswajalny suplement diety, w płynnej, wygodnej formie zapewniającej 100% dziennego zapotrzebowania Twojego organizmu na magnez!