Dla kogo magnez?

Magnez jest pierwiastkiem niezwykle ważnym dla prawidłowego działania naszego organizmu. Potrzebuje go każdy, gdyż tylko 15-40% jest wchłaniane wraz z pożywieniem, stąd ważna jest suplementacja magnezem naszych organizmów, by zabezpieczyć przed wieloma zdrowotnymi problemami; od problemów z sercem, kośćmi, przez stany lękowe, czy nadmierną nerwowość.

Jeśli pijecie dużo kawy i herbaty (co ciekawe, o wypłukiwaniu magnezu przez herbatę nie mówi się tak chętnie) to suplementowanie magnezem jest niezbędne. Należy przy tym pamiętać, że dwa dni zażywania nic nie dadzą. Magnez to pierwiastek trudno przyswajalny i jego uzupełnienie zajmuje dużo czasu.

Magnez powinien być także podawany osobom odchudzającym się ,a także przy diecie bogato-tłuszczowej (to ważne, gdyż składniki takiej diety i mięso mają negatywny wpływ na przyswajalność magnezu).  Warto o tym pomyśleć również przy diecie z wysoką zawartością błonnika.

Magnez poleca się także przy diecie wysoko – wapniowej, a także ludziom przyjmującym preparaty wapniowe, jako że wapń zmniejsza przyswajalność  magnezu – dotyczy to głównie kobiet chroniących się przed osteoporozą i dzieci w okresie wzrostu.

Do niedoboru tego pierwiastka dochodzi również u osób zestresowanych, kobiet stosujących środki antykoncepcyjne, pacjentów leczonych antybiotykami, lekami uspokajającymi i nasennymi oraz psychotropowymi, oraz u chorych z niewydolnością nerek.

Lista problemów, przy których zalecana jest suplementacja magnezem:
– Ból za mostkiem
– Skurcze i drżenie mięśni
– Nadmierne wypadanie włosów i kruchość paznokci
– Brak energii, przygnębienie
– Burzliwy przebieg menopauzy
– Problemy z kośćmi i stawami
– Poronienia i problemy z utrzymaniem ciąży
– Częste, nawracające infekcje
– Rozchwianie emocjonalno – psychiczne
– Przeciwdziałanie kamieniom w nerkach
– Poprawienie trawienia
– Regulowanie pracy tarczycy (wraz z jodem)

Zadbaj o prawidłowy poziom magnezu w swoim organizmie. Wybierz MagnetoVIT. Kup MagnetoVIT