Objawy niedoboru magnezu

By zacząć przedstawiać objawy niedoboru magnezu warto przedstawić wpierw częste przyczyny niedoboru magnezu. Zapoznając się z listą przyczyn i objawów można łatwo zrozumieć, iż magnez jest składnikiem kluczowym dla naszego organizmu, dlatego niezwykle ważnym jest, by suplementować magnez wysoko przyswajalny dla organizmu.
Suplement diety Magnetovit to wysoko przyswajalna forma magnezu w postaci jonowej, wzbogacony jonami wapnia. W odróżnieniu od tabletek czy kapsułek postać jonowa pozwala na natychmiastowe przyswojenie zawartych w formie płynnej składników aktywnych, a sama postać jonowa charakteryzująca się bardzo wysoką biodostępnością.

Przyczyny niedoboru magnezu są na przykład:
– Spożywanie wyłączenie gotowanych warzyw, po gotowaniu magnez zmienia się w trudno rozpuszczalne związki magnezu, których organizm nie przyswaja
– Niedobór pierwiastka w codziennym pożywieniu (z pożywienia przyswajamy tylko 15-40% magnezu)
– Zbyt duża ilość kawy, herbaty, napojów typu cola, energetyków czy napojów alkoholowych, które znacząco wypłukują magnez z naszych organizmów
– Przyjmowanie środków farmaceutycznych typu leki nasenne, antybiotyki, leki uspokajające i przeczyszczające, doustne środki antykoncepcyjne czy kuracja hormonalna
– Stres
– Problemu układu endokrynologicznego
– Zaburzenia pracy jelit

Objawy niedoboru magnezu przejawiają się najczęściej w:
1) Układ nerwowy: nadpobudliwość nerwowa, silne bóle głowy i karku, zawroty głowy i omdlenia.
2) Układ sercowo – naczyniowy: w szczególności zaburzenia pracy serca, w tym arytmia, bóle w okolicy serca.
3) Układ mięśniowy: skurcze mięśni, mrowienia, drżenia mięśni, nadmierne męczenie się przy wysiłku fizycznym.
4) Układ kostny i stawowy: zwiększona łamliwość kości, bóle kręgosłupa, zanik szkliwa zębów, łamliwość zębów, osteoporoza.
5) Narząd wzroku: zaburzenia widzenia.
6) Układu rozrodczego: zespół napięcia przedmiesiączkowego, zaburzenia miesiączkowania, samoistne poronienia, skrócenie czasu ciąży, zmniejszenie wagi urodzeniowej dziecka.
7) Gorszy stan włosów (łamliwość, kruchość włosów) oraz paznokci (łamliwość).

Niedobory magnezu potrafią objawiać się także przez:
8) Brak apetytu, który nakręca negatywną spiralę. Brak apetytu = dostarczasz co raz mniej magnezu = czujesz się jeszcze bardziej zmęczony i rozdrażniony.
9) Drętwienia i mrowienia rąk i nóg, drganie powieki, w takich sytuacjach możemy sięgnąć po suplementy diety zawierające magnez takie jak MagnetoVIT. Już po dwóch tygodniach widać będzie pierwsze efekty stosowania.
10) Zmiany w osobowości, niedobór magnezu powoduje zaburzenia świadomości oraz pamięci, dodatkowo jego braki działają szkodliwie na neurony uszkadzając je, co może powodować zmiany w osobowości. Dlatego właśnie wesołe osoby potrafią stać się senne, zmęczone i smutne. W takich sytuacjach warto od razu zacząć działać, najlepiej od najprostszych rzeczy – wzbogacenia diety o produkty bogate w magnez lub suplementację magnezem oraz odstawić używki (kawa, herbata, alkohol, napoje energetyczne).
11) Obniżenie tempa zmian metabolicznych (spowolnienie metabolizmu).
12) Obniżenie odporności układu krwionośnego.

Kup MagnetoVITNiedobór magnezu pojawi objawiać się w wieloraki sposób, często myląc go z zupełnie innymi problemami. Zapotrzebowanie na magnez wzrasta dodatkowo u osób aktywnych fizycznie, u kobiet ciężarnych, karmiących, u osób w okresie rekonwalescencji oraz w sytuacjach stresowych i stanach nadmiernego napięcia nerwowego. A warto pamiętać, że składnik ten można uzupełniać za pomocą odpowiednich suplementów diety.