Zapytaj Eksperta

Masz pytanie dotyczące działania magnezu lub suplementu diety MagnetoVIT?

Wiemy, jak ważne są pewne informacje – właśnie dlatego, na Wasze pytania odpowiedzi udziela mgr inż. Sylwia Bednarek!

Zadaj pytanie naszemu Ekspertowi

Na Twoje pytanie nasz ekspert postara się udzielić odpowiedzi w ciągu 48h. Najciekawsze lub najczęściej pojawiające się pytania będziemy umieszczać na liście poniżej.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1 Ile magnezu dziennie potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Wielkość zapotrzebowania na magnez zależy od wieku i płci,. Kobiety mają nieco niższe zapotrzebowanie na magnez niż mężczyźni. U kobiet w ciąży o zapotrzebowanie wzrasta o 50 mg, a w czasie laktacji o 80 mg na dobę. Według norm ustalonych przez Instytut Żywności i Żywienia dzienne dobowe zapotrzebowanie wygląda następująco:

dzieci od 1-3 lat – 80 mg,
dzieci od 3-9 lat – 130 mg,
chłopcy od 10-18 lat – 240-410 mg,
dziewczęta od 10-18 lat – 240-360 mg,
kobiety – 310-320 mg,
mężczyźni – 400-420 mg,
kobiety ciężarne –400 -450mg,
kobiety w okresie laktacji – 350-400 mg.

2 Czy MAGNETOVIT mogą bezpiecznie spożywać kobiety w ciąży i karmiące piersią?

W okresie ciąży, u kobiet następuje szczególny wzrost zapotrzebowania na magnez. Przypada on na moment kiedy powstają nowe tkanki łożyska i płodu. Niedobory tego pierwiastka sprzyjają przedwczesnym porodom i rodzeniu się dzieci o zbyt małej masie ciała. Z kolei wyższe stężenie magnezu we krwi pępowinowej ma korzystny wpływ na poprawę wyników leczenia w przypadku przedwczesnego porodu czy komplikacji poporodowych.
Niektóre badania mówią, iż niedobory magnezu u kobiety ciężarnej i nowodorka, mogą mieć wpływ w późniejszym życiu na występowanie Zespołu Nagłej Śmierci Łóżeczkowej.

Jednoznacznie zatem możemy odpowiedzieć, iż można bezpiecznie przyjmować magnez zarówno będąc w ciąży, jak i karmiąc piersią, a wręcz jest to wskazane dla prawidłowego rozwoju.

3 Na ile starczy opakowanie MagnetoVITu?

Opakowanie suplementu diety MagnetoVIT starcza na 83 dzienne porcje (przy sugerowanej porcji 3 ml/dzień) według Światowej Organizacji Zdrowia .

4 Wyrzuciłem opakowanie , jak mogę sprawdzić termin przydatności do spożycia?

Jeśli opakowanie zostało wyrzucone do śmieci – nie stresuj się, mamy dwie możliwości sprawdzenia daty ważności:
1) Na butelce nadrukowany jest numer partii, który odpowiada dacie produkcji, przykład: nr partii 817 oznacza sierpień 2017 – od tego dnia liczymy 24 miesiące daty ważności
2) Zawsze chętnie podamy Wam do kiedy ważny jest Wasz Magnetovit – wystarczy zadzwonić do nas pod numer 22 666 49 56 lub napisać na adres biuro@magnetovit.pl

5 Mam problemy z zasypianiem, czy może to mieć związek z niedoborem magnezu w organizmie?

Zdecydowanie tak. Ze względu na aktywne uczestnictwo magnezu w funkcjonowaniu wielu układów, jego niedobór będzie skutkował licznymi dolegliwościami calego organizmu. Jednym z nich jest właśnie problem z zasypianiem oraz bezsenność.
Zawsze jednak zachęcamy do wizyty u lekarza by rozpoznać przyczyny takich problemów.