Magnez wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego

Niedobór magnezu wpływa na funkcjonowanie całego organizmu – począwszy od objawów fizycznych a na psychicznych skończywszy. Co ciekawe, magnez należy do pierwiastków bardzo słabo przyswajalnych, przez co przyswaja się tylko nawet w 15% z pokarmu, dlatego tak ważne jest dodatkowe suplementowanie go dla naszego organizmu.

Magnez ma niezwykle istotny wpływ na nasz układ nerwowy – charakteryzuje się działaniem uspokajającym (obniża pobudliwość komórek nerwowych organizmu).
Co bardzo ważne, magnez hamuje uwalnianie adrenaliny – wpływając tym samym dobroczynnie na nasz układ nerwowy. Pełni także niezwykle ważną funkcję w zapobieganiu depresjom.
Magnez odpowiada także za dostawę energii do tkanek oraz komórek organizmu – szczególnie do wrażliwych na jego niedobór komórek nerwowych mózgu wpływając na prawidłową pracę tego organu.

Magnez jest regulatorem układu nerwowego. Przy przewlekłym jego niedoborze w tkankach nerwowych może dojść do deficytu ważnej dla procesu zapamiętywania substancji – dopaminy – i pojawiają się kłopoty z pamięcią. Zatem bardzo istotną umiejętnością magnezu jest umiejętność wpływania na aktywację ilości połączeń nerwowych w mózgu, przez co podnosi zdolność uczenia się, a także poprawia pamięć krótko- i długotrwałą. Magnez to także działanie uspokajające. Spełnia bardzo ważną funkcję w profilaktyce i terapii różnych chorób, np. depresji.Kup MagnetoVIT

Zadbaj o prawidłowy poziom magnezu w swoim organizmie – wybierz MagnetoVIT, niezwykle gorzki w smaku, jednak o niezwykłej mocy dla zdrowia organizmu.

– Utrzymanie prawidłowego metabolizmu
– Prawidłowe działanie mięśni, w tym serca
– Utrzymanie zdrowych kości